Code School tutoriali

Ako nekoga zanima, Code School od ovog petka do nedjelje nudi besplatan pristup svim tečajevima. Ja sam prošao dosta njihovih tečaja i mogu reći da su prilično zabavni. Nude od frontend dizajna (HTML, CSS, osnove grafičkog dizajna) i programiranja (JavaScript, frameworkovi tipa Angular i Ember) do backend programiranja (Ruby/Rails, Python/Django, JavaScript/Express) pa i nekih popratnih materijala (git, R, iOS programiranje). Super za probu je ova Code School verzija legendarnog Whyjevog Try Rubyja…

Za iskusnije programere bi čak bilo i brže nešto pogledati u službenoj dokumentaciji i sl., ali u Code Schoolu naprave te filmiće i primjere kao male igrice pa je nekad gušt proći kroz njih.

Kul, savršeno za izgubit jedan solidan vikend :slight_smile: Koliko su napredniji od Code Academyevog free tečaja?

Pa meni je iskreno Code School bolji od Codecademyjevih vježbi, ali Codecademy definitivno ima više stvari (i besplatne su). Codecademy ima princip da svatko može dodavati nove vježbe tako da ih ima valjda milijun. Prolazili smo Codecademy na jednoj PyLadies radionici i malo su vježbe bile repetivne pa su ljudima postale dosadnjikave nakon nekog vremena. Predugo se zadržavaju na istom pojmu, umjesto da brzo preskoče na neki idući zanimljiv koncept i tako ti na brzinu daju pregled cjeline.

Iz istog razloga nisam preveliki fan Zed Shawove Learn Python the Hard Way knjige gdje valjda sat vremena radiš na osnovnom zadavanju varijabli i string manipulacijama. Umjesto toga preferiram npr. običan Python Tutorial sa zanimljivim poglavljima kao što su “Whetting Your Appetite”, “An Informal Introduction to Python”, “More Control Flow Tools” i “Brief Tour of the Standard Library”. Nećeš naučiti sve, ali ćeš naučiti dovoljno za neko osnovno korištenje jezika i da znaš gdje tražiti odgovore na nova pitanja.