Dobri podcastovi

Koji su vam najdraži podcastovi? Na što ste trenutno pretplaćeni i redovito pratite, a što povremeno slušate? Mogu biti i programerske i neke teme za razonodu gdje se opuštate od tehničkih razgovora.

Meni su top 5 podcastova:

• ShopTalk – vrlo pitki razgovori o frontend developmentu, Chris i Dave su super voditelji koji uspijevaju dobro balansirati jako tehničke detalje i ljudska pitanja o obrazovanju, nalaženju poslova itd. Također, imaju zvučne efekte! :tada:
  • The Changelog – legendarni podcast u kojem su nastupile valjda sve “zvijezde” open sourcea. Epizode su im postale dosta duge, doduše, tako da sad skidam samo intervjue s ljudima koji me zanimaju.
  • Talk Python To Me – najbolji Python podcast od svih koje sam probao slušati. Zanimljivi gosti i dobra kvaliteta zvuka.
  • 99% Invisible – izvrsno pripremljene, kratke epizode o najrazličitijim temama, koje su izuzetno zanimljive, čak iako nekad završite slušajući o nekakvoj telefonskoj govornici usred pustinje koju ljudi iz čudnih razloga stalno zovu. Nije programerski podcast, više dizajnerski, ali svakako preporučam kako bi malo začinili svoj feed.
  • The Freelancer’s Show – nedavno sam ga počeo slušati počevši od najstarijih epizoda. Vrlo korisne diskusije i savjeti oko pokretanja svog vlastitog posla kao freelance programer.

Koji bi bio vaš top 5? Znate li možda i za neki domaći podcast? Ja povremeno upalim Radio Student, ali ne znam broji li se to :slight_smile:

Nisam nesto podcast covek, ali u zadnje vreme sam poceo da pratim star talk show: http://startalkradio.co/

Poslušat ću. Da, ne paše format svima, ali meni je za vožnju busom ili tramvajem dušu dalo. Plus, super je za učenje jezika i osluškivanje kako ameri pričaju međusobno o profesionalnim temama – onako malo za popraviti komunikacijske vještine.

Inače, Product Hunt daje pregled podcastova s glasovanjem.