Hakerske tipkovnice

Prijatelj mi je pokazao Atreus kit s dijelovima i uputama za slaganje vlastite mehaničke tipkovnice s drvenim kućištem. Izgleda super i mogao bi biti zabavan mali projektić!

Detaljne upute pokrivaju sve od šmirglanja i lakiranja drva, preko lemljenja do konačnog slaganja i programiranja tipki. Funkcije tipki se navodno mogu dosta podešavati.

Ja trenutno koristim Das Keyboard Ultimate (bez oznaka tipki – za one koji su jedno sa silom) s kojim sam dosta zadovoljan, iako su mehaničke tipke dosta glasne pa se ljudi oko mene često žale nakon čega se prebacujem na tišu Apple tipkovnicu (koja je i malo praktičnija za nositi u ruksaku).

Kakvu vi tipkovnicu koristite ili želite nabaviti?

Još jedan zanimljiv kandidat za kojeg sam saznao na Changelogu (super podcast, ali malo su epizode postale preduge zadnje vrijeme) – Ultimate Hacking Keyboard. Sve sheme za KiCAD (open source CAD alat za dizajn elektronike) i kod za podešavanje funkcija tipkovnice su open source na Gici.

Djeluje moćno, ali meni se drveni dodaci na Atreusu ipak više sviđaju… :relaxed::deciduous_tree:

Ja lupam po nimalo stealthy Razer BlackWidow Tournament Edition-u

Nije neka golema sreća, ali za ono što meni treba, najbliži kandidat. Ne koristim numerički dio tastature, tako da za uštedu prostora idem na tenkeyless tastature. Nažalost, kad sam kupovao, izbor kod nas je bio prilično mršav - skoro ništa tenkeylessa i ništa što sam si mogao priuštiti (Sorry, ali meni je 200€ za Filco ili Ducky preskupo :D).

Ovako sam nabasao bio na ovu kliketušu. Uzeo sam varijantu sa Razer Green switchevima, koje za njih proizvodi Kailh. Clicky je switch, najbliži Razer Blue po zvuku i osjećaju pod prstima, ali malo mekši za pritisnuti. Također, na svojoj imam i o-ringove za smanjenje hoda i malo utišavanje kad lupim tipku do ploče: Blue o-ring sa Keyboardco-a (dostava im je nešto skuplja do nas, no kad više ljudi kupuje, isplati se :slight_smile: