Jezik sučelja foruma

Inače, par ljudi je već pitalo. Jezik sučelja je za sad postavljen na bosanski, obzirom da je jedini dostupan regionalni prijevod Discoursea. Mislim da ako želimo biti dobrodošli za početnike i ljude kojima engleski još nije jača strana, lokalizirano sučelje pomaže. Prijevod još nije kompletan pa se engleski pojavljuje na puno mjesta, tako da je pomoć dobro došla.

Također, za ljude kojima više paše neki drugi jezik, svatko to može promijeniti u svojim osobnim postavkama:

pa pod “Interface language”.

Inače, kako nisam baš najbrži u čitanju ćirilice, počeo sam tražiti načine za automatsko prevođenje ćirilica-latinica. Pronašao sam jednu raspravu gdje se spominje tako neko rješenje za Discourse. Do tad, Google Translate radi super za to 1-na-1 prebacivanje znakova :slight_smile:

Malo popravljam prijevod sučelja. Ako je još netko voljan pomoći, možete se pridružiti na Transifexu koristeći postojeći GitHub račun:

Bosanski prijevod koji mi ovdje koristimo čak stoji dosta dobro – 55% sadržaja je prevedeno, ali i dalje ima još dosta posla.

Dobio sam ovlasti reviewera za bosanski prijevod Discoursea, tako da mogu popraviti ove razne greške i odobravati tuđe doprinose prijevodu :tada: