Molim predstavite se 🙂

:tada: Zdravo Balkan I/O korisnici! :tada:

Dobrodošli još jednom na Balkan Tech Forum!

Molim da se ovdje predstavite odgovaranjem na nekoliko pitanja da se međusobno malo bolje upoznamo :slightly_smiling_face::

• tko ste? :unicorn:
  • čime se sve bavite? :honeybee:
  • o kojim biste temama željeli pričati na Balkan I/O forumu? :space_invader:
  • koja vam je najdraža boja? :balloon:

(slobodno preskočite osobne podatke ako ih ne želite dijeliti)

Dobrodošli na Balkan Tech Forum
Unapređenje foruma :construction_site:
Tech konferencije i meetupovi

Tko ste? :unicorn:

Bok svima! Ja sam Dražen. Dolazim iz Zagreba, a trenutno uglavnom boravim u Beču.

Čime se sve bavite? :bee:

Što se posla tiče, radim kao freelance JS/Python web programer. Što se hobija tiče (zabavnije strane, kako @meka kaže :slight_smile: ) – radim na raznim open source projektima kao što je CloudFleet ili zadnje vrijeme Balkan I/O, povremeno visim po Metalabu, sviram gitaru :guitar: i (dosta rijetko ovih dana) crtam :paintbrush: .

O kojim biste temama željeli pričati na Balkan I/O forumu? :space_invader:

Mislim da bi bilo cool imati neko mjesto gdje možemo skupa stvarati timove koji žele raditi na raznim kreativnim projektima – Tranzistor je jedan primjer koji mene dosta zanima. Također, mene osobno dosta zanimaju teme iz poduzetništva (pokretanje i vođenje posla, nalaženje klijenata …) i jednostavno okupljanje korisnih savjeta za mlade ljude iz naše regije oko učenja, nalaženja posla, napredovanja u karijeri itd. Vidim iz svoje okoline koliko su dobro umreženi ljudi u DACH regiji (Njemačka, Austrija, Švicarska) pa bi volio da tako nekakav model i projekte poput CCC-a pomalo preslikamo i na naše prostore (BalCCon i WebCampZG su dobri primjeri).

Koja vam je najdraža boja? :balloon:

Pa crvena, naravno :smiley: :balloon: :balloon: :balloon:

Tko sam što sam: inzenjer elektrotehnike, bože kako ovo suhoparno socijalistički zvuči. Amo rec da sam electronics designer.

Što radim: u malom obiteljskom poduzecu zvanom Siemens projektiram radio uredjaje za avione i satelite. I pokusavam freelanceat sa manjim embedded projekticima na Arduino/R Pi bazi za par klijenata iz hrv i arg. Vise info na mojoj osobnoj stranici www.helentronica.com

O cemu zelim da se vise pise na forumu? O sis-u. Tj. signalima i sustavima. Znam da je forum posvecen vise programerima, pa je elektronika u drugom planu, al signal processing je grana programiranja koja definitivno zasluzuje dobar komad foruma.

Naj boja: Boja kamena, Hajduka i heroina i ostalih karakteristika mog rodnog grada.

Tko sam?

Ja sam Goran Mekić - meka. Rođen sam i živim u Novom Sadu.

Čime se bavim?

Kad kažem da se bavim svačim, zvuči malo prepotentno, pa pretpostavljam da je zato @Pera_Zver pitao moju ženu a @metakermit drugara “jel laže ovaj malo?”. Hvala momci, stvarno prija posle socijalističkog edukativnog sistema i domaćih kvazi firmi čuti da vrediš.

Elem, završio sam srednju elektro, pa lemim omanju elektroniku. Trenutno malo ignorišem lemilicu, ali standardni arduino, rpi, releji … znate već kako je. Vi ste tu da većinu vremena udišete tinol, a elektronika je tu da ne radi :o)

Pored elektronike važan mi je i zvuk, pa sam počeo svirati gitaru i urlati više nego pevati pre 10 godina sa drugarima. Bend se zove Lust for Trust i trenutno bijemo bitku na dva fronta: naći bubnjara i snimiti album. Razlog zašto to pominjem je jer se sve snima kod mene na Debian-u sa RT patch-ovanim kernelom i slične zgode. Pored Snimanja, sviranja i pevanja, ja sam taj koji treba da nam obezbedi i nešto opreme, te me sve to košta koliko samo može high end audio, a jedan projekat na kome radim baš zbog smanjivanja troškova je drumkit modul za elektronske bubnjeve, jer sam od prošle nedelje počeo i bubnjeve svirati (ne znam kad nađem vremena, ne pitajte). Projekat je krajnje ludilo i trenutni problem mi je što želim da sve radi na FreeBSD-u zbog odrađenog preemtive kernela kako treba, a za interfejse od više od 8 kanala vam je potrebno malo … napora zvango virtual_oss. Nekada davno sam fanatično ukucavao note u Goa Trance stilu sa drugarom Psychomental (skoro nam je pa isti ukus), te od pre jedno mesec dana sam se pridružio družini u njegovom studiju koja uživo džemuje sa elektronskim spravama, ponekad na gitari, ponekad na bubnjevima, ponekad na synth-u.

Pored zvuka, očigledno volim Linux, malo više FreeBSD u zadnje vreme, C, C++, ali su mi najjače strane sistemska administracija i JS/Python WEB development, te sam team lead na One Love projektu koji bi ukratko upao u opis “WEB frontend za 2 stvari: sa jedne strane hosting provajderi i njihov API, sa druge strane Ansible Galaxy i sklapanje rola u jedan playbook”. Obećavam veoma uskoro opis projekta u više rečenica.

Inače, veoma sam strastveni kuvar ali nemam apsolutno nikakvo obrazovanje iz ove oblasti, kuvam onako kako mi nos kaže, ali kao jedan veoma, VEOMA lenji admin, i ovde sam sklon automatizaciji. O tome ću jednom drugom prilikom. :o)

Za kraj sam ostavio meni najdraže, a to je da sam suosnivač hackerspace-a u Novom Sadu koji se zove Tilda Center, o kome je @metakermit već pomalo pisao. Šta se sve dešava tamo je već knjiga za sebe.

O kojim temama bih želeo pričati?

Tehnika u bilo kom obliku. Sinteza zvuka uz pomoć Pure Data, real time optimizacija i generalno tehnologija prilagođena umetnosti. Kako sam generalno sistemaš, bilo koji OS me interesuje osim M$.

Omiljena boja?

Kao pripadnik dve sekte: metalske i hakerske, svaka boja je OK, dok god je crna.

tko ste?
Moje ime je Mladen iz Crne Gore sam.

čime se sve bavite?
Pa raznim stvarima, ali u slobodno vrijeme se zanimam sa Laravel i WordPress.

o kojim biste temama željeli pričati na Balkan I/O forumu?
swift i laravel

koja vam je najdraža boja?
crna i bijela

Eto ukratko :slight_smile:

Pozdrav @sceko! O cool, PHP-aš :slight_smile: Da, moj blog je na Wordpressu i u PHP-u sam krenuo s web developmentom, ali sam već dosta izvan toka.

Pozdrav iz zagreba … linux, cisco

Bok @Zlanja, dobrodošla na forum :slight_smile:

Tko sam?

Pozdrav svima, ja sam Goran Vrbaški dolazim iz Zrenjanina, a trenutno živim u Novom Sadu gde i radim.

Čime se bavim?

Uglavnom se sve svodi na miks sistemašenja, automatizacije i programiranja. Naravno sve spada u domen Unix / Linux sveta i uglavnom pythona, pa u poslednje vreme aktivno kombinujem više stvari. Ono što najviše koristim u svom radu su ansible, terraform, vagrant, docker i kojekakve skripte pisane uglavnom u bashu i pythonu. Radim u firmi pod nazivom Devtech koja ima sedište u Novom Sadu. Zaposlen sam na poziciji DevOps inženjera.

O kojim temama bih želeo pričati?

Linux, virtualizacija, kontejneri, python, nove tehnologije, iot, automatizacija, HA klasterizacija. Naravno dotiču me i druge teme iz IT-a, ali ovo su da kaže moja “glavna” interesovanja.

Omiljena boja

Ha! Mislim da me ovo pitanje niko nije pitao još od osnovne škole :smiley:
Siva / Plava

Dobrodošao na forum, @goran.vrbaski! Vidim, dijelimo dosta interesa oko tehnologija :slight_smile: