Osvrt na #32C3 kroz slike

Od 27. do 30.12.2015. trajao je 32. Chaos Communication Congress (32C3) u Hamburgu, kojem sam imao priliku pristustvovati pa sam odlučio napisati kratki osvrt za sve koje bi to moglo zanimati (a djelomično je poslužio i kao inspiracija za ovaj forum pa mislim da je zgodna veza).

https://www.instagram.com/p/BAK-WGKjKXi/?tagged=32c3

Zamislite hackerski prostor dovoljno velik za 10k hackera iz cijele Europe (pa i svijeta) koji se okupljaju na 4 dana:

• programiranja i hackiranja - svi mogući programski jezici i open source projekti su imali svoje assemblyje (stolove za grupni rad i druženje)
  • lemljenja razno raznih elektroničkih čudesa
  • izrade robota
  • pokazivanja bezbroj osobnih projekata - npr. radijski upravljana letjelica koja je sletila na neki ledolomac u arktičkom oceanu nakon što je vlasnik preko radija dobio dopuštenje
  • radionica obijanja brava

Sam prostor je bio fenomenalan! Najveći kongresni centar u Europi kojeg su danima pripremali mnogobrojni volonteri pa je teško nekim pojedinačnim fotkama prenijeti cijelu atmosferu. Zamislite arkadu iz Mr. Robota, samo uvećanu 1000x (bilo je i aparata za kokice za fanove f.societyja, da :wink: ). Kongresne dvorane su bile povezane cijevima za ručno “routanje” predmeta i mogli ste se dopisivati s nasumičnim ljudima koristeči chat sustav povezan na pisaču mašinu.

Bilo je svakakvih umjetničko-tehnoloških instalacija i zabave za sve dobi – od najmlađih do najstarijih.

Vjerojatno nije potrebno posebno naglašavati, ali Kongres jako umara i bilo je puno mjesta za jednostavno chillanje u toj ekipi ili odmaranje od izrade nečega u ludom plesanju na cijelom jednom katu koji izgleda otprilike kao Burning Man u zatvorenom prostoru.

https://www.instagram.com/p/9Uq–mHw/?tagged=32c3

Raspored vam daje pregled predavanja sa svih dana i sve snimke možete pogledati ovdje. Svakako preporučam da proscrollate malo! Još fotki je dostupno na Instagramu, iako je bilo zabranjeno fotkanje bez dopuštenja pa se ne vidi baš previše toga.

Imate li nekih pitanja oko kongresa? Je li netko od vas ikad bio i kakvi su vam bili dojmovi? Planirate li ići u budućnosti? Jeste li gledali videe i želite neki podijeliti s nama?

Tech konferencije i meetupovi