Poduzetnički fondovi

Da ne bi bilo da se samo igramo i šalimo, evo prva malo “poslovnija” tema – fondovi dostupni poduzetnicima/cama, tj. ljudima koji žele pokrenuti svoj vlastiti posao. Znate li dobre primjere nekih fondova koji su dostupni u vašoj sredini, regionalno ili su možda međunarodno dostupni svima?

Startup Factory Zagreb – jedan novi program financiranja i mentorstva za poslovne ideje usmjerene na pametna rješenja koja mogu ojačati turističku ponudu u Zagrebu. TL;DR:

• do 20k € po projektu
  • bespovratna, no equity sredstva
  • poduzeće mora biti prijavljeno u Zagrebu
  • rok za prijavu u ovom krugu: 5. rujna 2016.

Inače znam ljude koji su bili uspješni u dobivanju financiranja preko Bicro fondova (cca 50k € po projektu).

Na stranicama spominju i regionalni ENIF fond za regiju zapadnog balkana (dostupan u Hrvatskoj, BiH, Makedoniji, Kosovu, Crnoj Gori, Albaniji i Srbiji)

Holger Krekel kojeg sam imao prilike upoznati je na CCC-u održao predavanje o dobivanju EU projekata za hakerske open source projekte. Holger je inače jako uspješan pa je od 3 prijave dobio financiranje sva 3 puta :slight_smile:. EU projekti inače mogu biti prilično veliki – po više milijuna € po projektu (a ako se dobro sjećam i pritupne zemlje kao što je Srbija isto mogu aplicirati).

Naravno, u svijetu elektronike i kodiranja je posve moguće podići posao na noge bez ikakvog vanjskog financiranja ako vam se od ove papirologije vrti u glavi pa bi rađe probali bootstrapati posao. Svejedno, mislim da nije loše imati kolekciju linkova na mjesta gdje je moguće dobiti :moneybag: za neki ambiciozniji projekt. Stoga, ako znate još koji dobar link, slobodno bacite …

Pokreni nešto svoje – bespovratna financijska pomoć i mentoriranje. Rok prijave do 12.12.

Imaju i simpatični motivacijski video: