Postavljanje vlastitog Discourse foruma

Pitao me @Sceko mogu li skupiti neke upute oko postavljanja vlastitog Discourse foruma. Evo odgovor ako još nekome bude korisno:

Kreni tako da postaviš čisti VPS s Ubuntuom 16.04 gore (ja trenutno koristim Scaleway jer je vrlo povoljan i za sad super radi). Onda lagano po službenim uputama postavi Discourse Docker container.

Dalje slijediš upute nakon što se ulogiraš u browseru za neke osnovne postavke – sve je dosta intuitivno.

Ima još puno stvari koje treba pomalo omogućiti (social login, backupovi, error stranicu kad server nije dostupan …) što jednostavno treba malo po malo kroz vrijeme sređivati. Pisao sam nešto o tome svemu ovdje.

Kasnije kad poželiš dodati HTTPS, pokušao sam skupiti sve linkove koji su meni bili korisni u ovoj temi.

Na kraju, ako znaš Ansible možeš vidjeti kako sam podesio svoj nginx za HTTPS i Discourse u ovom repozitoriju (a i bez previše znanja možeš vidjeti templateove za konfiguracijske datoteke ako ih ručno želiš napisati)

zahvaljujem koji koristis server od ovih

Ako pitaš za VM – Scaleway VC1S – najobičniji x64 s 2GB RAM-a ($3/mj.). Ako pitaš za web server – sve prolazi kroz nginx.

da jer vidim da radi fino, a jeftin je

Je, jako pouzdan za sad (kucam o drvo), a duplo jeftiniji i boljih performansa od DigitalOceana.