Python kod koji sam pise...Python kod

Koliko sam uspio skuzit, ovdje se implementiraju neuronske mreze i deep learning kako bi Python sam pisao programski kod u Pythonu. Ima netko ambicije testirati i javiti kako je ispalo? :slight_smile:

Jednom sam uletio nekom čovjeku na Twitch stream dok je taman tako nešto programirao. A ono, nije nova fora – genetsko programiranje se pojavilo još u 80-ima.

Mislim da je za ovako nešto veći problem dobiti podatke za treniranje. Kažu da su uzeli open source biblioteke:

I concatenated the .py files that do not contain test in their name for the following libraries: Pandas, Numpy, Scipy, Django, Scikit-Learn, PyBrain, Lasagne, Rasterio. This gives us a single file that weights about 27 MB. That is a reasonable amount of training data, but more would definitely be better.

Problem koji vidim tu je što imamo samo “izlaze” u podacima za treniranje. Nemamo ulaze, tj. specifikacije problema. Za svih tih 27 MB .py skripti neuronska mreža nije dobila informaciju što bi program trebao raditi – da li neka funkcija treba zbrajati 2 broja ili pretraživati neku strukturu podataka za najveći broj ili nešto deseto.

Možda bi se nekako iz unit testova mogle izvuči ulazne specifikacije (samo ako su jako dobri, izolirani testovi) pa istrenirati neuronsku mrežu koja na temelju novog unit testa izbaci traženi kod.

Drugi veliki problem je koji su izlazi – zadavanje imena varijabli? Pisanje komentara? Brojčane konstante? Misilm da je prostor mogućih “akcija” jednostavno prevelik. Nije riječ o nekoj ploči s konačnim brojem polja i figura koje treba micati. Čak i samovozeči automobili imaju jednostavnije izlaze – gas pedala, kočnica, volan (svi od kojih se mogu podijeliti na neki konačan broj diskretnih položaja).

Mislim da je prvi idući korak npr. dobiti prvake u StarCraftu pa onda možemo ići na teže probleme mijenjanja svijeta automatskom izradom algoritama za kompresiju, Ubera za kućne ljubimce i sl. :slight_smile: