Social login bi trebao raditi

Javite ako ima nekih grešaka.

Koliko sam ja vidio Fejs, GitHub i Google vas odmah povežu s postojećim računom. Twitter login traži stvaranje novog računa, ne znam zašto po mailu ne skuži da taj korisnik već ima račun… Nije prebitno.

S vremenom će trebati dodati SSL. Ne znam da li Discourse planira neku jednostavnu integraciju s Let’s Encryptom. To bi bilo idealno.

@metakermit Jel Let’s Encrypt treba posebna integracija? Ne bi li se server trebao s time baviti? Koji softver uopće koristimo za to?

U idealnom slučaju bi server kojeg Discourse koristi u svom Docker containeru (Nginx ispred standardnog Railsovog unicorna koliko vidim po procesima koji se vrte) sam trebao dobiti certifikat, da. Doduše to je sve još jako novo i plugin za Nginx koji se bavi dobivanjem i produljivanjem Let’s Encrypt TLS certifikata je još označen kao eksperimentalan. Trebat će neko vrijeme dok to dokapa u stabilne updateove Discoursa pretpostavljam :slight_smile:

Ako nam je hitno, mogu vjerojatno ručno probati to postaviti - sigurno ima nekih tutoriala, ali mislim da sa socijalnim loginom nije toliko strašno. Slanje lozinke na taj način može ići preko https-a, a ako nam netko highjacka auth token u internet kafiću i stavi par lažnih postova, nije kraj svijeta :slight_smile: Imamo tjedne backupove na Digital Oceanu u slučaju nekih gorih napada.