Twitch.tv screencastanje

Zadnje vrijeme je na Twitchu osim igranja, postalo popularno i programiranje i rad na osobnim projektima pa sam postavio Balkan I/O račun na Twitchu. Ideja je tako podijeliti s ljudima koje zanima workflow raznih radnji screencastanjem (streamanjem slike zaslona). Ja ću npr. probati screencastati stvari koje gradim u vezi foruma i popratnih stranica.

Za postavljanje Twitcha, na Macu (slično bi trebalo biti i za druge OS-ove, jer je OBS open source) sam instalirao OBS i Soundflower.

brew cask install obs
brew cask install soundflower

Potrebno je restartati računalo da bi se učitao driver za Soundflower.

Upute za postavljanje su dostupne u ovom videu. Napomena – u vrijeme pisanja wavtap, fork Soundflowera kojeg u videu preporučuju, nije radio pa sam instalirao Sounflower umjesto toga. Isto dolazi s Audio MIDI Setup aplikacijom koja se koristi u videu:

Još jedan koristan video je:

Ako još netko želi koristiti Balkan I/O Twitch račun, možemo i to izvesti.

A evo i prvi probni video na Twitchu (iz jedno 4. pokušaja, doduše :stuck_out_tongue: ) gdje ukratko opisujem postavke.

Update – Twitch je uklonio “save forever” opciju, osim za highlightove koji se izvuku iz videa, tako da ovaj video nije više dostupan. YouTube export dolje još uvijek radi.

Ovdje je i YouTube export kojeg Twitch nudi. Možda vrijedi isprobati i YouTube Live za ovu svrhu.

Novi Balkan I/O screencast uradak – vježba kopiranja dizajna u Sketchu

U ovom videu pokazujem jednu korisnu vježbu kopiranja postojećeg dizajna kojeg želite detaljno proučiti. Time uočavamo neke detalje i odluke iz originalnog rada. Također, privikavamo se na neke uobičajene obrazce u izradi modernih grafičkih sučelja. U videu kopiram početnu temu Discourse foruma koja se trenutno u skoro nepromijenjenom obliku koristi i na našem forumu. Koristim Sketch o kojem više možete pročitati u ovoj temi o alatima za dizajnerere i nešto malo Chrome Dev Toolsa.

Možete pogledati i verziju na Twitchu (sad sam video pretvorio u highlight pa valjda ne će nestati od tamo).

Unapređenje foruma :construction_site:

Konačna verzija Sketch datoteke iz zadnjeg screencasta je dostupna na GitHubu ako se netko želi igrati s mogućom dizajnom foruma: